Jeneratör Bir Kere Alınır, Aksa’dan Alınır! Danışmak için tıklayınız →

Haberler & Duyurular

AKSA JENERATÖR İLE MITSUBISHI ORTAKLIĞINDA KURULAN ŞİRKET, MITSUBISHI-AKSA MARKASIYLA JENERATÖR ÜRETİMİ YAPACAK. ÜRETİMDE MITSUBISHI MOTORLARI KULLANILACAK.

AKSA JENERATÖR, DÜNYA DEVİ MITSUBISHI İLE ORTAKLIK KURDU

Haberler & Duyurular

AKSA JENERATÖR İLE MITSUBISHI ORTAKLIĞINDA KURULAN ŞİRKET, MITSUBISHI-AKSA MARKASIYLA JENERATÖR ÜRETİMİ YAPACAK. ÜRETİMDE MITSUBISHI MOTORLARI KULLANILACAK.

Dünya markası Aksa Jeneratör, Japon sanayi devi Mitsubishi ile yüksek teknolojili jeneratör üretim tesisi kurdu. Asya Pasifik merkezli yeni şirket, yılda 100 milyon USD’lik ek iş hacmi yaratacak

Amerika’dan Asya’ya, Afrika’dan Okyanusya’ya kadar 170 ülkeye satış yapan; Türkiye, Çin ve ABD’deki üretim tesisleriyle dünyanın beş büyük jeneratör üreticisinden biri olan Aksa Jeneratör global bir marka olarak dünya ligindeki yerini yükseltecek önemli bir iş birliğine imza attı. Aksa Jeneratör, Japon sanayi devi Mitsubishi ile yüksek teknolojili jeneratör üretmek üzere Asya Pasifik merkezli ortak bir şirket kurdu.
Yüksek teknolojik Jeneratörlerin üretimi ve özellikle Data Center Projelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yenilikçi çözümler sunacak olan şirketin kurulmasına ilişkin anlaşma, Japonya’nın en büyük motor üreticisi Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ve Aksa Jeneratör arasında imzalandı. Motor devi Mitsubishi’nin motor üretim teknolojisi ile yine dünyanın en büyük jeneratör üreticilerinden biri olan Aksa’nın üretim gücü ve mühendislik kapasitesini aynı platformda buluşmasıyla oluşacak sinerji, yeni projelerde daha etkin rol alınmasını sağlayacak. Yeni kurulan şirket Mitsubishi–Aksa markasıyla Mitsubishi motorları kullanarak jeneratör üretimi yapacak. Kurulan yeni şirket, yılda 100 milyon USD’lik ek iş hacmi yaratacak.
Aksa Jeneratör’un 35 yıldır güvenin simgesi olan bir marka olarak yalnız Türkiye’de değil global pazarlarda da liderler arasında yer aldığını belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, sektördeki gelişmeleri takip eden değil, yön veren bir marka haline geldiklerini söyledi. Mitsubishi Heavy Industries ile ortaklıklarının dünya pazarında yakaladıkları büyüme ivmesini daha da ileri seviyeye taşıyacağını belirten Peker şöyle devam etti:
Günlük yaşantımızda ve çalışma ortamımızda enerji gereksiniminde sürekliliğinin sağlanması için jeneratör seçimi ve kullanımı giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilmek için dünya çapındaki teknolojik gelişmelerin daha sıkı takip edilmesi gerekmektedir. Biz Aksa Jeneratör olarak teknolojimizi daima güncelledik, inovasyona önem verdik ve en önemlisi hizmet verdiğimiz sektörlerin değişen ihtiyaçlarıyla uyumlu yönde bu gelişmeleri sağladık. Mitsubishi ile birlikteliğimizi de bu doğrultuda ele alıyoruz. Türkiye’nin dünya çapında jeneratör markası Aksa, bu ortaklık ile dünya jeneratör sektöründe daha üst sıralara gelecek ve Türk mühendisliğinin ve Türk sanayisinin üretim gücü global arenada daha da sağlam bir konuma taşınacaktır.”

Ortaklık sürecinin, iki yılı aşkın süre boyunca gerçekleşen teknik, mühendislik, kalite konularını içeren görüşmeler neticesinde hayata geçtiğini ifade eden Alper Peker; “Konusunda uzman Japon yetkililerce yapılan değerlendirmeler ve analizler ışığında, Aksa Jeneratör 35 yıllık sektör tecrübesi ve üstün kalite standartları sayesinde bu süreci başarı ile tamamlamış ve dünya devi ile ortak olmuştur” dedi. Son yıllarda Türkiye’nin yükselen marka imajının Aksa Jeneratör’ün global yolculuğundaki desteğine dikkat çeken Peker“Buna bağlı olarak gelişen ve güçlenen Türk marka imajı bu iş birliği ile uluslararası arenada tescillenmiştir” diye konuştu.

Hedef ilk üç üreticiden biri olmak
Aksa Jeneratör’ün 2025 yılına kadar dünyada en büyük ilk üç üretici firmadan biri olma hedefiyle çalıştığını belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, büyüme stratejileri hakkında da bilgi verdi.  Peker “Aksa Jeneratör olarak büyüme stratejisinin bir parçası olarak Afrika Kıtasında birçok ülke, Kuzey – Güney Amerika ülkeleri ve Hindistan’ın yanı sıra Avrupa’daki yatırımlarımızı sürdürerek dünya pazarında ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda Afrika ve Güney Amerika pazarlarındaki olası fırsatları takip ederek dünya çapındaki satış ağımızı genişleterek gelişimimizi hızlandıracağız. Uzun dönemde Brezilya ve Avustralya pazarlarında da pazar payını artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

35 yılda dünya devi haline geldi
1968 yılında temelleri atılan ve 1984 yılında Aksa Jeneratör markası ile hayatına devam eden firma, 168 ülkeye ulaşan ihracatı ve küresel sektörde ilk beş üretici arasında olmasıyla Türkiye ekonomisine yüksek katkı sunan firmalar arasında yer alıyor. 20 yıldır Afrika pazarında yer alarak bu kıtanın gelişimini destekleyen Aksa Jeneratör’ün Türkiye, Çin ve ABD’de üç üretim tesisi bulunuyor. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’da 19 ofis, 4 temsilcilikle hizmet veren Aksa, 2018 yılında 1.5 milyar TL ciroya ulaştı. Firma, cirosunun yüzde 65’ini yurtdışı satışlardan sağladı.

Dev projelere Aksa enerjisi
Dünya’nın en büyük Havalimanı İstanbul Havaalanı projesinden, Uluslararası alanda Gana Kotoka Havalimanına, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi gibi dev projelerde yer alan Aksa Jeneratör, Yeni Kaledonya Adasından, Komoro adalarına ve son olarak Okyanusya’nın turizm cenneti Vanuatu ya kadar bir çok ülkede satış gerçekleştirmektedir.
Ar-Ge yatırımlarıyla farklı Pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştiren Aksa Jeneratör, 8 saniyede tüm sistemi yükünü besleyebilen projelere imza attı.

Bir cevap yazın

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.